Братство "Введення в Храм Пресвятої Богородиці  

 

Братство «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» є однією з найстаріших релігійних організацій м. Львова, а також у  стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. Засноване воно у 1885 році декретом преосвященного митро­по­лита Сильвестра Сембратовича на численні прохання українських владик та ректорату Семінарії. Посеред ініціяторів можна виділити отця прелата Ісидора Дольницького, який був першим духівником цієї спільноти.

Уже від самих початків заснування члени Братства (братчики), виховуючись під покровом Діви Марії, як навчав о. Ісидор Дольницький, провадили активну діяльність. Як колись, так і тепер у Братстві існують різні секції, де брати працюють на благо усім потребуючим.

Одною з перших була заснована харитативна секція. У міжвоєнні роки брати займалися допомогою бідним студентам: віддавали їм свою їжу і сприяли покращенню навчання. У теперішній час Братство набагато розширило поле своєї діяльности. Братчики взяли як духовну, так часткову матеріяльну опіку над деякими дитячими будинками. Активна співпраця налагоджена з Жура­венським протитуберкульозним санаторієм (Львівська обл., Жидачівський район), у якому живуть та навчаються діти, про яких, зазвичай, нікому подбати – це сироти, напівсироти, а також діти із багатодітних сімей. Отож семінаристи якнайчастіше намагаються відвідувати довірені їм дитячі будинки, також є частими гостями товариства взаємодопомоги «Оселя» (м. Вин­ники), де проживають бездомні особи. Головна мета таких відвідин – принести для тих людей теплоту та щирість серця. Найбільш широку акцію харитативна секція проводить на свято Миколая 19 грудня. Протягом цілого року брати власними силами шукають людей доброї волі, щоб уможливити проведення свята. Кінцевим результатом є вручення подарунків діям-сиротам. Хоча ця праця не є легкою, але результат вартий зусилль – блаженний сміх покинутих дітей і вдячна сльоза на старенькому обличчі…

Місійна секція була заснована також на самих початках існування Братства. Браття, які належали до цієї секції, допомагали отцям духовною літературою, проводили різні духовні вечори тощо. Зараз же, як і харитативна, місійна секція розширила поле своїх місійних терен. З моменту утворення Донецько-Харківського Екзархату виникла нагальна потреба у допомозі тим священикам, які зголосилися виїхати на місійні терени. Брати, жертвуючи своїми вакаціями, у часі різдвяних, великодних та літніх канікул зголошуються на прохання місійної секції та їдуть допомагати священикам на Східну, Південну та Центральну Україну. Те, що досвідчують брати у таких місійних поїздках, є надзвичайне. Люди там щирі і дуже довірливі, а за відсутности морально-духовного проводу вони почуваються зараз досить бідними. Саме тому місійна секція намагається докласти усіх зусиль, щоб забезпечити парафії, які тільки утворюються і розви­ваються, речами церковного вжитку, релігійною літературою. Братство намагається у такий спосіб долучитися до виконання великого заповіту Господа нашого Ісуса Христа: «Голосити Євангеліє усім народам, аж до краю землі».

З іменем першого духівника Братства отця прелата Ісидора Дольницького пов’язане заснування ще одної секції, а саме дольницистики. Секція створена нещодавно, у 2001 році, і основним її завданням становить збірка матеріалів та свідчень про праведне життя і діяльність о. Ісидора Дольницького, щоб відновити клопотання ще Блаженної пам’яті Митрополита Андрея Шептицького та Патріарха Йосифа і розпочати процес беатифікації слуги Божого  о. Ісидора. Окрім збірки матеріалів секція займається видавничою діяльністю. Було видано молитовник Братства, науково-популярна книга «Отець прелат Ісидор Дольницький – літургіст, богослов, науковець». Ця книга є результатом праці братів, які провели довгий час у історичних архівах, приватних колекціях і зібрали надзвичайно цінні матеріали, які не мали права залишатися у тіні історії. У 2005 р. світ побачила ще одна книга «Літопис роду Дольницьких». Автором книги став правнук брата Ісидора, Антона Дольницького,     п. Олег Володимирович Доль­ницький, д-р медич­них наук, професор кафедри дитячої хірургії Національного медичного універ­ситету ім. О.О. Богомольця у Києві. У цій книзі постать о. Ісидора фігурує як покровителя усього роду Дольницьких. Працюючи над книгою, п. Олег Дольницький і Братство тісно співпра­цювали. Брати з преве­ликою радістю допомагали усіма можли­вими ресур­сами для написання цієї книги.

Великим доробком Братства став випуск відеофільму «Ісповідник віри» про святу постать о. Ісидора Доль­ницького. 22 березня 2007 року за благословення високо­преосвя­щеннішого архи­єпископа Львів­ського Ігоря (Возьняка) було розпочато беатифікаційний процес постаті  о. Ісидора на єпар­хіальному рівні.

Саме у таких різних ділянках Братство «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» працює для допомоги иншим та збагачення власного досвіду. Перебуваючи ще у стінах Семінарії як семінаристи, а згодом духовні провідники, брати не втрачають жодної хвилини вільного часу. Молитва і праця – це девіз Братства. Жити не для себе, але для инших, не залишати собі нічого, бути всім для усіх. Символічний вхід Богородиці у храм є для братчиків неначе планом спасіння. Це шлях, який веде до Бога, він готує до згоди віддатися Христу вповні і дозволити Йому преобразитися у світлі Свого світлого Воскресіння. Для кожного члена Братства Богородиця є живим храмом, адже стала вмістилищем Христа, оселею Бога-Слова. Виховуючись під її чистим покровом,  члени Братства готуються до того, щоб свого часу понести світло Христового Євангелія до вірних Його Церкви.


Управа Братства