Пасторальний центр "Еклезія"

 

У 2003 році з ініціятиви о. Миколая Фредини (колишнього префекта Семінарії) було утворено Пасторальний центр «Еклезія». Покровителем Пасторального центру є Святий Дух. Від самого початку основною метою «Еклезії» є всебічне сприяння розвиткові семінариста і допомога у формуванні та застосовуванні набутих знань на практиці.

Життя семінарійної спільноти є надзвичайно багатогранним та різноманітним, і тому кожен семінарист має чудову нагоду широкого духовного інтелектуального та фізичного розвитку. Протягом шести років навчання студент повинен не тільки набути певний багаж знань із різних дисциплін, але й здобути навики та вміння правильно застосовувати їх у своїй майбутній пасторальній діяльності. Церква потребує саме таких гармонійно розвинених священиків, які б стали активними діячами та спричинилися до її розквіту та піднесення. Саме на досягнення цієї мети й спрямована діяльність Пасторального центру «Еклезія».

Діяльність організації побудована таким чином, що саме від активної участи кожного семінариста залежить як успіх самого Пасторального центру, так і кількість та якість здобутих студентом знань та вмінь. Тому кожен учасник «Еклезії» є важливим та потрібним.

Життя семінарійної спільноти супроводжується інтенсивною працею над формуванням особистости кожного семінариста зокрема. Відповідно до цього діяльність центру є також різноманітною та багатовекторною. Пасторальний центр поділяється на такі відділи: літургійний, біблійний, мистецький, інформаційний та катехитичний. Останній з них включає підвідділи, один із яких займається вишколом майбутніх капеланів для дітей з особливими потребами із всесвітньої організації «Лярш» та «Віра і Світло в Україні». Ще одним підвідділом є ініціятивна група «Рух за визволення людини», основним завданням якого є праця із людьми, що мають різні узалежненя.

Метою літургійного відділу є заохочення семінаристів до дослідження літургійного життя Церкви, яке відтворюється у літургійному році та дні. Співпрацюючи з Літургійною комісією УГКЦ, цей відділ здійснює вивчення та переклад різноманітних літургійних текстів, поповнює збірку дидактичних матеріялів: приготовано видання служебника на Страсний Тиждень Великого Посту, а також у планах є видати Псалтир в аудіо-форматі.
Метою біблійного відділу «Еклезії» є донести до семінаристів важливість практики молитовного читання Святого Письма. Цей відділ проводить молитовні читання Святого Письма із семінаристами, школярами, студентами, членами молодіжних оганізацій та ін. Для того, щоб поглибити знання і розуміння Святого Письма, організовуються різноманітні конференції, наукові семінари з участю спеціялістів у галузі біблістики та богослов’я.

Мистецький відділ займається вивченням та збиранням різноманітних сакральних речей: співпрацює з отцями-студитами при збірці ікон до «Студіону», бере участь у семінарах з дослідження ікон та инших витворів мистецтва, було здійснено ряд екскурсій по храмах Львова з мистецтвознавцем п. Андрієм Комарницьким.

Інформаційний відділ збирає матеріяли праць найрізноманітніших спільнот, організацій, рухів, а також инших інформаційних даних, що стосуються катехитично – місійного вишколу семінаристів.

Останнім відділом організації є катехитичний. Основним його завданням є організація та проведення різноманітних катехитичних заходів, вишколів, нічних чувань та реколекцій. З цією метою було здійснено ряд виїздів до парафій Львівської єпархії.

Також з метою допомоги та покращення катехитичних навиків для братів, які катехизують або готуються до виїзду на місійні терени нашої країни, була заснована «Школа місіонаря», що є спільним проєктом Братства «Введення в храм Пресвятої Богородиці» та Пасторального центру «Еклезія». В рамках цього проєкту було запрошено спеціялістів та фахівців з багатим катехитично-місійним досвідом.

Діяльність Пасторального центру «Еклезія» є надзвичайно різноманітною та спрямованою на те, щоб кожен семінарист міг знайти себе і те, до чого кличе його Господь вже тепер.


Білоконь Сергій
Островський Тарас