Біблійне товариство сприяння екуменічному діялогові "Еффата"


Говорячи про різні організації у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, варто також звернути увагу на Біблійне товариство «Еффата». Якщо говорити про роль цієї спільноти у стінах семінарії та й, зрештою, у нашій Церкві, то її місія є дуже важливою і вкрай необхідною. Адже у сучасному світі ми досить часто стикаємося з поняттями секти, до кінця не розуміючи цього терміну, а також всієї неправди, яку члени секти нам пропонують.

Батчики товариства «Еффата» мають в особливий спосіб нагоду вивчати та досліджувати Святе Письмо, що є дуже важливим критерієм для майбутнього священика. Практично кожен член товариства має нагоду душпастирства тих осіб, які належать до нерелігійних рухів, організацій чи сект, а також тих, які вийшли з-під впливу неправди. Завдання це не є легким, однак додає цінного досвіду та компетенції у цих питаннях.

Проводячи конференції чи зустрічі, член товариства «Еффата» має можливість доносити свої напрацювання у галузі дослідження сект та релігійних рухів до широкого кола слухачів. Однак наша спільнота не має на меті образити чи принизити тих осіб, які належать до згаданих «спільнот», натомість направити їх на правдивий шлях радости та перебування з Христом у Його Церкві.

Біблійне товариство «Еффата» було засноване з ініціятиви семінаристів у 1994 році за благословенням тогочасного Ректорату Семінарії, зокрема Ректора, який і був першим головою Біблійного Товариства «Еффата», а сьогодні є екзархом Донецько-Харківським – Кир Степана Менька.

У 1996 році саме з ініціятиви «Еффати» засновано часопис «Пізнай Правду», первинною метою якого було поширення правди про різні псевдорелігійні рухи та секти. Згодом тематика часопису значно розширилась і вже не стосується виключно антисектантської діяльности, а редакція часопису стала самостійною організацією у Семінарії.

Покровителем товариства «Еффата» є святий архистратиг Михаїл. Згідно зі Статутом головною метою є виїзди на місця скупчення сектантів та організація міжконфесійних та міжрелігійних зустрічей. Діяльність товариства є досить різносторонньою, його члени стараються в різні способи перешкоджати неправдивим вченням сект.

Упродовж кількох останніх років Біблійне товариство «Еффата» видало буклет «Відповідаємо на закиди Свідків Єгови», а також кольорову брошуру «Свідки Єгови – хто це?». Також товариство проводить антисектантські конференції і акції, зокрема «Свідки біля ваших дверей», спільно зі Стрийської єпархією упродовж останніх двох років. Щомісячно семінаристи допомагають організовувати нічні чування та Хресну дорогу, виголошуючи при цьому проповіді, у с. Страдч Яворівського р-ну Львівської обл.

Також братчики працюють у недільних школах, проводячи лекції зі сектознавства. Кілька семінаристів відвідують місця організаційних зборів секти «Свідків Єгови», після яких вони приносять нову корисну літературу та різні матеріали, завдяки яким «Еффата» має змогу краще вивчати та інформувати навколишній світ про зло та неправду, яку сіють сектанти.

Саме так працює Біблійне Товариство «Еффата», яке старається заохотити вірних глибше пізнавати Господа через Святе Письмо, тим самим виконуючи важливу місію – нести Христа до тих, хто про Нього ще ніколи не чув або забув.

Ігор Дорош